Listopad 2014

Peter Michalík: Revoluce v evoluci / 3.díl /

15. listopadu 2014 v 21:00 | The Wretched Egg |  Ad absurdum
V předchozím díle jsme pokračovali v rozboru e-knihy Petera Machalíka, Revoluce v evoluci. Znovu jsme se setkali s evergreeny, jako je slepá náhoda, přechodná stádia v současnosti či vývoj jako nástroj ke zdokonalování organismu jako takového. Byli jsme autorem poučeni pomocí jeho rychlokurzu genetiky, ke kterému jsme provedli několik komentářů a upřesnění a přidali jsme několik detailů. Řekli jsme si něco o nekódující DNA a o tom, jak skutečně může potvrzovat evoluci. Na druhou stranu jsme si řekli čím by mohl být způsoben fakt, že krytosemenné rostliny mají mnohonásobně delší genetickou informaci než člověk. Zajímavou vložkou byl vývoj peří a křídel u dinosaurů. Konečně jsme si řekli, jak se to má s mutacemi a zmínili jsme další hybné síly evoluce. Velkou roli sehrálo jakési "to" několikrát použito autorem, které nejspíš pro nás všechny zůstane navždy záhadou.
V tomto díle nás čeká bohužel vysoce faktografický rozbor několika dalších kapitol (a mé znalosti histologie a organologie jsou omezené, tudíž k napsání tohoto článku bylo použito mnoho zdrojů), které se však skládají hlavně z odrážek s různými pojmy. Pochopím tedy, když článek nebudete považovat za jeden z nejzáživnější, ani pro mě nebylo moc záživné ho psát. Zároveň je někdy důležité brát článek v kontextu s knihou (ostatně jako vždy), protože někdy se může zdát můj monolog, např. o slzném aparátu, tak trošku nesmyslný.
Pozn.: Tento článek jsem rozepsala v září a vracím se k němu nyní, v listopadu. Proto je možné, že se bude měnit styl psaní.